مدیر سایت

اخرین به روز رسانی : 1400-06-01

آزمون استخدامی فراگیر 8 گروه دوم

74 students

بررسی اجمالی

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی چیست ؟

در هر سازمان شغل های گو ناگونی وجود دارد و لازمه انجام دادن هر یک از این شغل ها ، برخورداری از توانایی ها و ویژگی های شخصیتی خاصی است ، برای کسب مهارت های لازم در هر شغل ، ابتدا باید استعداد داوطلبان ورود به هر سازمان مشخص شود.
برای اطمینان ازاینکه فردی که برای یک شغل انتخاب می شود ، واجد همان ویژگی هایی است که در هر شغل مورد نظر یک سازمان یا اداره و هاد دولتی ضرورت دارد ، روش های متفاوتی هست ، یکی از علمی ترین و مناسب ترین شیوه های انتخاب افراد ، آزمون استخدامی است .
یکی از آزمون های استخدامی دستگاه اجرایی می باشد .

اصلا دستگاه اجرایی چیه ؟

دستگاه اجرایی عبارت است از : « کلیه وزارت خانه ها ، موسسات دولتی ، موسسات و یا نهادهای عمومی ، غیر دولتی ،شرکت های دولتی و کلیه دستگاه هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر ویا تصریح نام است از قبیل : شرکت ملی نفت ایران ، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، بانک مرکزی ، بانک ها و بیمه های دولتی ، نهدها و موسسات و تشکیلات و سازمان هایی که زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری اداره می شوند ، وزارت اطلاعات ،… ، دیوان محاسبات ، شورای نگهبان ،مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری … نیرویهای نظامی و انتظامی …
تعدادی از نهادهای که در دستگاه اجرایی شناخته شده است عبارتند از : سازمان های استانی ادارات کل و واحد های سازمانی هم سطح تابعه وزارت خانه ها و موسسات دولتی و مستقر در مراکز استان ها یا شهرستان هایی غیر از مراکز استان ها که اعتبارت آنها در قوانین بودجه سنواتی ضمن بودجه وزارتخانه ها یا موسسه دولتی مربوط منظور شده است ، از نظر اجرایی مقررات قانون محاسبات عمومی کشور مصوب1366/6/1 در حکم دستگاه اجرایی محلی محسوب می شود .

جزئیات آزمون فراگیر 8 سال99

هشتمین آزمون متمرکز استخدامی دستگاه های اجرایی کشور  مصادف شد با بحران همه گیر بیماری کرونا ، که طبق  پروتکل  های بهداشتی که وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت در نظر گرفته شده بود تجمع بیش از ده نفر و حتی 5 نفر خطرناک و باعث  بیشتر شدن این بیماری میشد چه برسه به این ازمون که هزاران نفر شرکت کننده و داوطلب داشت برای همین برگزاری این ازمون با کنسل شدن ها و تعویق هایی همراه بود .

بالاخره این آزمون در تابستان ۹۹ با رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک  برگزار شد و بااین شرایط این آزمون در سه گروه برگزار گردید .

شرایط شرکت در این آزمون داشتن حداکثر ۳۰ سال سن برای دارنده مدرک فوق دیپلم، حداکثر ۳۵ سال سن برای دارنده مدرک کارشناسی و ۴۰ سال سن برای دارنده مدرک ارشد و ۴۵ سال سن برای دارنده مدرک دکتری برای ثبت نام متقاضیان الزامی بود .

هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور ، مثل ادوار گذشته، ۲ نوع سوال در اختیار داوطلبان شرکت در آزمون و استخدام در دستگاه های اجرایی کشور قرار میگیرد. بسته اول سوالات، سوالات عمومی است و مواد بخش عمومی آزمون، ریاضی، زبان، اطلاعات عمومی، هوش وتوانمندی های عمومی است. مواد تخصصی نیز بسته به مدرک تحصیلی، تعیین می شود و پاسخ غلط، یک سوم نمره منفی دارد. بسته دوم، سوالات تخصصی مربوط به رشته دانشگاهی متقاضی است. که در این قسمت سایت بنا به اهمیت درس ریاضی از بین دروس عمومی و اشکال عمده داوطلبان در این درس سوالات ریاضی مطرح شده در این آزمون به صورت ویدیویی و در ساده ترین حالت ممکن آموزش داده می شود .

<h2> هدف از ارائه این پکیج<h2/>

<h4>قسمت اول  :<h4/>

در این پکیج سعی کردم بنا به نیاز داوطلبان در هر رشته تحصیلی  ، سوالات ریاضی  در دفترچه سوالات عمومی  رو به زبان ساده و فصیح و کوتاه به صورت ویدیو حل  و آموزش بدم .

 همه ما از اهمیت این درس آگاه و چون اغلب داوطلبین در این درس و حل  سوالات آنها دچار مشکل هستند کسی که بتواند این درس رو با درصد بالایی بزند تاثیر مثبت زیادی در بالا رفتن رتبه و درصد دروس عمومی و بعد در کل  رتبه خواهد داشت.

<h4>قسمت دوم <h4/>

یکی از دروس عمومی که در همه ازمون ها در هر رشته تحصیلی در دفترچه سوالات عمومی وجوددارد و معمولا اولین درس در هر ازمونی هست درس کامپیوتر و مهارت های هفت گانه ICDL  می باشد داوطلبان رشته مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر و کسانی که خودشان آشنایی و مهارت کامل را در کار با کامپیوتر دارند مسلما مشکل  چندانی ندارند 

مدرس:

User Avatar
(0)
2 نقد و بررسی
666 دانش آموز
9 دوره

نقد و بررسی

‫5 ستاره
0
‫4 ستاره
0
‫3 ستاره
0
‫2 ستاره
0
‫1 ستاره
0
2.5
0 امتیاز

اولین نفری باشید که درباره “آزمون استخدامی فراگیر 8 گروه دوم” دیدگاه خود را می نویسید!